Artykuły i opinie o Muzeum

Materiał o Muzeum i Chacie można było zobaczyć m.in. w Teleexpressie i w Kronice TVP Kraków link.

 

Zaproszenie do Rabki - Zdroju w magazynie Oliwia. Nasze Muzeum to pozycja obowiązkowa w czasie wizyty :)

...To miejsce to mój rabczański faworyt. Bardzo ciekawy skansen – pięknie położony, przybliżający oryginalną tematykę i bardzo interaktywny. To miejsce przybliży nam góralskie tradycje i zbójnickie legendy, a zrobi to w tak ciekawy sposób, że żal będzie je opuszczać :)

www.maluszkoweinspiracje.pl

...Najbardziej przyjazne dzieciom muzeum w jakim byłam.

Wciąga w zabawę dzieci, wykorzystując wszystkie możliwe techniki, także urządzenia multimedialne, choć znajdują się tam także oryginalne 100-letnie eksponaty. Można tam się wybiegać, skupić chwilę na poszukiwaniach, wypocząć wygodnie i zapatrzyć na obrazy na szkle (na suficie), doświadczyć: lepiąc oscypki czy ugniatając kapustę bosymi stopami, a także poczytać i przymierzyć.

Dorośli powinni zwiedzać muzeum uważnie, bo przy wyjściu czeka na wszystkich seria pytań i żeby otrzymać medal, warto co nieco zebrać wiedzy o zbójnikach i góralach.

www.kartaduzejrodziny.blogspot.com

...Pracownicy z anielską cierpliwością  i prawdziwą radością pochylają się nad wszystkimi gośćmi-„artystami". Nas urzekła domowa i ciepła atmosfera tego miejsca - czuliśmy się tam tak dobrze, że niezmiernie trudno było opuścić te gościnne progi. 

Zatem, jeśli chcielibyście poznać świat górali i zbójników, zobaczyć jak mieszkali i jak się ubierali koniecznie zajrzyjcie do Muzeum Górali i Zbójników w Rabce Zdrój. Polecamy gorąco!

www.miastodzieci.pl 

 

Nowe – stare muzeum w Rabce. Skrawek wsi w środku miasta.

 

Artykuł na nasz temat w Gazecie Górskiej www.gazetagorska.pttk.pl

...Muzeum Górali i Zbójników – bardzo nam się podobało to interaktywne muzeum, ekspozycja dotycząca górali zamieszkujących okoliczne góry i zbójników karpackich to fajna wycieczka dla dorosłych i dla dzieci.

www.calareszta.pl

 

...Serca nam zabiły mocniej w tym interaktywnym muzeum, gdyż ekspozycje dotyczące górali zamieszkujących okoliczne góry i zbójników dają niezłe pole do popisu naszej wyobraźni...

www.dzieckowpodrozy.pl

 

O Muzeum w Tygodniku Podhalańskim

Dziękujemy za wszystkie publikacje i opinie. Dzięki nim staramy się jeszcze bardziej :)