• w-facebook
Skontaktuj się z nami!
Muzeum Górali i Zbójników
Muzeum Gorczańskie Jana Fudali
Chata Artystycznych Przygód

ul. Sądecka 4, 34-700 Rabka - Zdrój

 

kontakt@muzeum-zbojnikow.pl

Godziny otwarcia

Muzeum i warsztaty otwarte codziennie:

poniedziałki 10:00- 14:00

wtorek - niedziela 10:00- 16:00 

Zapraszamy.

Grupy powyżej 15 osób zapraszamy po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

Jest możliwość rezerwacji Muzeum na wyłączność.

Obiekt ozonowany.

Kilka odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
Kogo zainteresuje zwiedzanie?

 

Nasza ekspozycja jest odpowiednia dla osób w każdym wieku.

Najmłodsi znajdą miejsca do zabawy związanej z tematyką Muzeum, dzieci doświadczą jak dawniej się żyło oraz poznają górali i zbójników, młodzież i dorośli będą mieć okazję do poznania regionalnej tematyki w sposób nietypowy. Warto pamiętać, że Muzeum mieści się w zabytkowym budynku, z unikatowym malarstwem na szkle, a sama ekspozycja obejmuje szereg eksponatów etnograficznych. 

Nie brakuje tu jednak humoru i dobrej zabawy

Ile czasu zajmuje wizyta?

 

Nasi goście zwiedzają Muzeum zazwyczaj około godziny. Teren jest na tyle niewielki, że można go przejść w kilka minut, jednak treści i atrakcji wystarczy i na kilka godzin. 

 

W jaką pogodę warto się wybrać do Muzeum?

 

Każda pogoda jest dobra. Gdy jest pogodnie można więcej czasu miło spędzić na powietrzu, na zielonym terenie Muzeum. Znacząca większość ekspozycji jest jednak pod dachem, więc gdy pada uda się wszystko obejrzeć. Zimą ogrzewamy najważniejsze obiekty by zwiedzanie odbywało się w komfortowych warunkach.

Czy trzeba rezerwować termin zwiedzania?

 

Osoby indywidualne mogą przyjść w godzinach otwarcia. Zacząć zwiedzanie można w dowolnym momencie. Sugerujemy wcześniejszy kontakt telefoniczny, z uwagi na obecną sytuację ekspozycja bywa niedostępna.

Grupy powyżej 15 osób prosimy o wcześniejszy kontakt i uzgodnienie terminu. Pozwoli to na zapewnienie odpowiedniej liczby przewodników oraz komfortowych warunków oglądania ekspozycji.

Co Muzeum proponuje osobom niepełnosprawym?

 

Muzeum jest interaktywne i wiele rzeczy można poznawać różnymi zmysłami. Mamy pozytywne opinie wśród grup osób autystycznych lub słabowidzących. Nasi przewodnicy zawsze starają się dostosować formę i tematykę zwiedzania do potrzeb i możliwości uczestników. Niestety duża część ekspozycji nie jeszcze jest przystosowana  do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu się.